ZERWANE WIĘZADŁO KRZYŻOWE

 
Mistrz Polski Agility 2011, II vice Mistrz Polski Agility 2008, Mistrz Śląska Agility 2010, Zdobywca Pucharu Polski 2010, 2011, 2012, Reprezentant Mistrzostw Świata Agility 2012

W listopadzie 2013 roku , podczas zwykłego spaceru Viola, biegając, nagle zapiszczała i już wróciła na trzech łapach. Zerwane więzadło krzyżowe. Po nieudanej operacji zewnątrzstawowej zgłosiliśmy się na konsultacje do dr. Janusza Bieżyńskiego. Najpierw trzeba było wyjąć urażający implant – syntetyczną nić, którą była zszyta torebka stawowa. Po dwóch miesiącach została podjęta decyzja o operacji TTA Rapid. Operacja została przeprowadzona 05.03.2014. Decyzja okazała się słuszna ,ponieważ pies już trzeciego dnia po operacji zaczął podpierać się na łapie. W trzecim tygodniu Viola zaczęła wydłużać krok w kłusie. Teraz z każdym dniem widać poprawę, a jest to możliwe dzięki ustabilizowanemu kolanu. Obecnie mijają dwa miesiące od operacji. Jest coraz lepiej, pies obciąża łapę, mięśnie w operowanej nodze zaczynają przyrastać. TTA Rapid jest najnowsza techniką operacji więzadła krzyżowego, opracowaną w Niemczech .

Beata Banaszak

Viola Mistrzostwa Świta Agility 2012
https://www.youtube.com/watch?v=mku-vERig1g
https://www.youtube.com/watch?v=u1-4-efpObk

Po zerwanym więzadle krzyżowym w grudniu 2013 r został poddany operacji TTA Rapid. Pies bardzo szybko zaczął dochodzić do sprawności. Po trzech miesiącach od operacji Kastor szaleje na spacerach. Biega, pływa, cieszy się, że znowu może być aktywnym labradorem.


Janusz Maligranta


Kanał YT z postępów psów po zabiegu TTA Rapid operowanych przez dr Janusza Bieżyńskiego
https://www.youtube.com/channel/UCuIBdLxDecVv1bohuDfnBIg

TTA Rapid została opracowana w Niemczach , jest mniej inwazyjna niż TPLO i TTA . Operacja trwa około godziny. W TTA Rapid stosuje się implant z tytanu z grupy tytanu 1 , który zmniejsza do minimum ryzyko infekcję . Implant ma budowę gąbki dzięki temu jest bardziej zbliżony do właściwości kości. TTA Rapid z powodzeniem można stosować dla psów o wadze od 5 kg do 90 kg.

Prezentacja zabiegu TTA Rapid
https://www.youtube.com/watch?v=xq6JuEiG7HE